E martë, Maj 22, 2018

Bashkohet Lëvizja Vetëvendosje

LVV po duket se kanë filluar pregaditjet për qdo situatë zgjedhore. Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët nga ndarja e fundit që pësoj kjo parti...

Arrestohet ushtari i FSK-së nga Policia e Serbisë, Haradinaj reagon...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një postim në rrjetet sociale treguar një ushtar serb i FSK-së po mbahet nga policia e Serbisë Haradinaj ka...

Mësoni kush e nxori trupin e policit nga lumi Lepenc

Pjesëtarët e Njësitit për Intervenime të Shpejta (FIT) ishin ata që nxorën trupin e njërit prej policëve të zhdukur tani e gjashtë ditë “Trupi i...

Ekskluzive: Gjendet edhe trupi i Armend Trenës në Lepenc

Gjetejen e Trenës e ka konfirmuar  edhe kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma Është gjetur edhe trupi i policit të dytë në lumin Lepenc. Armend...

Në këtë qytet të Kosovës largohet tërësisht alkooli, shërbehet iftar në...

Përveç si qytet i ndarë, Mitrovica njihet edhe si një Arabi e vogël midis Kosovës Qyteti i Mitrovicës del edhe një herë në skenë me...

Ndërron jetë 24-vjeçari nga Kamenica pas aksidentit

Aksidenti ia ka marrë jetën sot të një të riu nga Kamenica. Viktimë e këtij aksidenti është i riu 24 vjeçari Vedat Haxhiu, i cili...

Gjysmë metre borë në bjeshkët e Deçanit, imazhe mbresëlënëse

Bora e madhe që ka mbuluar këto bjeshkë u ka dhënë edhe më shumë bukuri Roshkodolit e Milyshevcit. Bjeshkët e Deçanit njihen për bukuritë natyrore...

Shikoni aksionin e Policisë së Kosovës në disa lokale të natës...

“Gjatë kontrollit në disa nga lokalet, janë arrestuar tre të dyshuar si dhe janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë, një sasi e substancës narkotike,...

Sëmundja që po rrezikon fëmijët në kopshte

Bëhet fjalë për sëmundjen e parotitit ose siç njihen ndryshe në gjuhën popullore, shytat. Alarmi është dhënë pikërisht në Tiranë nga prindër që kanë fëmijët në kopshte....

Ja momenti i arrestimit të gjashtë gylenistëve

Sot në Kosovë u arrestuan 6 persona Gjashtë shtetasit turq, banorë të Kosovës, të identifikuar si përkrahës të Gylenit, janë deportuar për në Turqi, të...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter