E mërkurë, Gusht 15, 2018

Apel mërgimtarëve, rregulla të reja në autostradat në Serbi

Të gjithë mërgimtarët që vijnë nëpërmjet Serbisë duhet të kenë dijeni për ndryshimin e disa rregullave. Rregullat e reja kanë filluar të zbatohen dhe mërgimtarët...

Gjermania edhe zyrtarisht kërkon punëtorë nga Kosova e Shqipëria

Ministri federal i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn nga CDU-ja, dëshiron të rekrutojë specialistë specifikisht nga Evropa Juglindore për të luftuar mungesën e burimeve...

Kjo është zyrtarja e MASHT’it që u kap në Bruksel duke...

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi e ka konfirmuar edhe emrin e zyrtares së suspenduar nga puna në MASHT pas kapjes së saj nga policia...

Veton Surroi: Nuk ka liberalizim vizash sivjet 

Sipas Veton Surroit, politikanët nuk bëjnë mirë të vazhdojnë të premtojnë liberalizim vizash, së paku për sivjet. “Nuk ka vendim pozitiv për sivjet; për mundësitë e...

Rusia e SHBA pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Gjermania ka propozimin që në vend të shefes së diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini negociata t’i udhëheqë përfaqësuesi special i Unionit, merr ves gazeta...

Ndërron jetë babai i vëllezërve Haradinaj

Hilmi Haradinaj ishte babai i dy heronjve të Kosovës, Luanit dhe Shkëlzenit. Pas një sëmundjeje të rëndë ka ndërruar jetë Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit...

Një lajm fantastik për emigrantët në Gjermani. Qeveria miraton ligjin për...

Mbas muajit gusht refugjatët me status të pjesshëm mbrojtjeje dhe leje qëndrimi të kufizuar do kenë mundësi të tërheqin anëtarë të tjerë të familjes. Për...

Plaçkitësit në Drenas, rrahin punëtorin e marketit dhe vjedhin arkën me...

Gjatë ditës së djeshme në marketin e një pompe të derivateve në Drenas ka ndodhur vjedhje e rëndë. Disa persona të armatosur dhe të maskuar...

Ministri i Drejtësisë tregon datën e heqjes së vizave

Në një intervistë për Ekonomia Online, Tahiri është shprehur i bindur se institucioni që ai drejton ka përmbushur të gjitha kriteret e kërkuara nga...

Ky është momenti kur sulmohet Erion Veliaj

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj është sulmuar sot me vezë, nga një qytetar. Lajmi është publikuar në facebook, nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka thënë se...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter