E enjte, Janar 17, 2019

Presidentja kroate “ia fut” Vuçiqit: Ne krijojmë koalicionin Kroaci-Shqipëri-Kosovë-Mali Zi-Slloveni

Ditën e djeshme, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim me kryeministrin grek, bullgar dhe atë rumun. Takimi i tyre ka ngjallur polemika të...

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës, “bllokohet” kufiri

Fluksi i mërgimtarëve që vijnë në Kosovë për të kaluar pushimet e fundvitit po krijon kolona të gjata edhe nëpër pikat kufitare. Kësisoj sipas të...

“Urime koalicioni me PDK-në”

Duke parë bashkëpunimin e përditshëm të PSD-së me pushtetin, komentuesit kanë filluar që t’ia bëjnë përhajr koalicionin me PDK-në, kryetari të Prishtinës Shpend Ahmetit. “Shpend,...

Kjo ishte fjala më e rëndë që Haradinaj ia tha Mogherinit

Përfaqësuesja e Lartë e BE'së Federica Mogherini kohë më parë publikisht ka folur për ndryshimin e kufijve nëse Kosova dhe Serbia pajtohen. Por, Ramush Haradinaj...

“Oj Kosovë oj djep lirie, kjo ushtri të paska hije”

Historike!!! Ushtria e Kosovës po bëhet realitet. 14 Dhjetori do të jetë ditë e shenjtë në historinë më të re të Kosovës. Vetëm pak minuta na...

“Gjithçka ka ndryshuar” Vuçiq dorëzohet para Ushtrisë së Kosovës

Nesër në Kuvendin e Kosovës do të votohet për ndryshimin e ligjeve që mundësojnë transformimin e FSK-së në Ushtri. Dhe, reagimet e lobimet e pashpresa...

Madhështore, kështu i këndon ushtria Amerikane ushtrisë së Kosovës

Amerika i ka dhënë mbështetje të madhe krijimit te ushtrisë së Kosovës. Superfuqia më e madhe botërore Amerika përkrahë transforiminin e FSK-së në Ushtri. Themelimin e...

Po ndahen Mimoza dhe Iliri

Themeluesit e partisë Alternativa, Mimoza Kusari Lila dhe Ilir Deda pritet që t’i ndajnë rrugët në proceset e ardhshme politike. Gazeta Express mëson se bashkëthemeluesit...

Haradinaj do ta ndalojë dinarin në Kosovë

Mediat serbe shkruajnë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po përgatitë edhe disa masa kundër serbve, siç shkruajnë ato. Fatmir Sheholli, në cilësinë e analistit...

Ja çfarë shkruajnë serbët e panikuar për automjetet ushtarake amerikane për...

Ardhja e këtyre automjeteve ushtarake amerikane në Kosovë ka zgjuar sot reagime të shumta nga mediat serbe. 24 automjete ushtarake “Humvee” kanë arritur në Kosovë...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter