E enjte, Tetor 18, 2018

Shkaktari kryesor i ‘zënkave’ mes të martuarve

Ndryshe nga ç’mendojnë shumica e njerëzve, shkaktari më i shpeshtë i fjalosjeve mes çifteve nuk është pastrimi i rrobave apo përvjetorët e harruar. Më shumë...

Kjo është mosha më e mirë për t’u martuar, sipas sociologëve

Një studim sugjeron se njerëzit duhet të martohen mes moshës 28 dhe 32 vjeçare nëse nuk dëshirojnë të ndahen, të paktën në pesë vitet...

Ja kur duhet t’i postoni fotot në Instagram, nëse doni shumë...

Kanë ikur kohët kur bënim fotografi thjesht për t’i pasur kujtim. Tani gjëja e parë që na shkon ndërmend është që të dalim sa më...

Çmenduria e rusëve nuk njeh kufij, shihni çfarë kanë bërë këtë...

Në imazhet dhe video-promovimet zyrtare vështirë se do t’i hasni. Femra nëpër rrugë, të rinj të dehur, ushtarë që parakalojnë, të gjithë mbërrijnë nga përditshmëria...

Bukuroshja nga Dibra që jeton në Nju Jork: Si u martova...

Jam puro dibrane dhe familje ime që nga viti 1980 u vendos në SHBA në Nju Jork. Unë u linda në shtetin e lirisë...

Sa interesante! Kjo është mosha pas së cilës ulet rreziku nga...

Jetëgjatësia e njerëzve mund të rritet me kohën. Një studim i fundit pretendon se, pas moshës 105-vjeçare, rreziku i vdekjes te njerëzit ngadalësohet, e në...

Nëse e shihni këtë gjë në tokë, mos u ulni ta...

Një unazë e bukur, një portofol i mbushur me para, një monedhë e vjetër, ose një palë kufje… Ne shpesh ndihemi të detyruar të marrim...

Këtu paguhesh 56 mijë euro, këto janë kushtet! Për të gjithë...

Kjo ndoshta mund të jetë puna e ëndrrave tuaja. Ishulli San Helena në oqeanin Atlantik ka shpallur konkurs për vende të lira pune në...

Kjo është fjala më e gjatë në botë

Fjala më e gjatë në botë që e mban rekordin sipas librit të rekordeve  “Guinness” përmban 172 shkronja. Kjo fjalë është shkruar nga shkrimtari antik,...

Bleu shasinë e makinës shumë lirë, sot vlen 1.5 mln dollarë

Mekaniku nga British Columbia e Kanadasë, e ka blerë për 400 dollarë një karkasë të veturës Buick Në “veturën” që bleu JF Launier, nuk kishte...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter