E mërkurë, Nëntor 14, 2018

Pini ujë për një gjumë të gjatë dhe të qetë

Shumë njerëz nuk flenë sa duhet dhe një studim i fundit pohon që një njeri i moshës mesatare fle vetëm gjashtë orë gjatë natës,...

Shumon qelizat e kancerit, ky produkt ushqimor duhet shmangur sa më...

Janë bërë shumë paralajmërime deri tani, mirëpo rrallëherë njerëzit jua vënë veshin. Ka një produkt në kuzhinën tuaj, të cilin ju e përdorni çdo ditë...

Kur pronarët ishin në pushime, kujdestarja e fëmijëve e shkatërroi veturën...

Kujdestarja e fëmijëve të një çifti bashkëshortor të pasur kishte dashur ta realizojë ëndrrën e kamotshme, të vozitet me modelin e ri të veturës...

Pasagjeri insistonte të ulej në ndenjëse pranë dritares, stjuardesa gjen zgjidhjen...

Punonjësit e fluturimit duhet të merren me shumë situata të pazakonta dhe të vështira në punën e tyre. Duke qenë të mbërthyer në një hapësirë...

16-vjeçarja: Kryeja mardhënje me burrë të martuar, ja çfarë më bën...

Në rubrikën e psikologes Deidre në “The Sun”, rrëfimi i radhës është i një nxënëseje 16-vjeçare në SHBA, e cila kryen marrëdhënje me burrë...

Shkenca zbulon moshën më të mirë për të pasur fëmijë; gratë...

Mosha ideale kur një grua duhet të ketë fëmijë është një temë e përfolur. Shumë gra shtyjnë shtatzëninë për arsye të ndryshme si psh. duan...

Në trenat e qytetit zbulohet i ‘djali’ i Vladimir Putin

Disa e quajnë atë sozia më perfekte e mundshme e liderit të Rusisë Vladimir Putin. Rrjetet sociale kanë shpërndarë foton e një djaloshi nga transporti...

Dallim i madh! Ja ku jeton Angela Merkel e ku Ramush...

Është gruaja më e fuqishme në botë, mirëpo nuk është e dhënë pas luksit dhe markave të shtrenjta. Bëhet fjalë për kancelaren gjermane Angela Merkel,...

Kur Thaçi dhe Lushtaku luanin futboll për KF Drenicën

Siç e dëshmon edhe kjo footografi e siguruar nga Magazina.al, Thaçi e Lushtaku dikur kanë luajtur për klubin e futbollit “Drenica”. Presidenti i Kosovës, Hashim...

Shkencëtarët: Një lëndë e zezë pritet që të përplaset me Tokën

Astronomët sugjerojnë se ka shumë të ngjarë që një “stuhi e përbërë nga një lëndë e zezë” mund të përplaset  me Tokën ndërkohë që...
Web
Analytics Made Easy - StatCounter