Nuk janë të vetmet femrat të cilat arrijnë të ‘stopojnë’ kohën, duke bërë që duken gjithnjë të reja.

Bright Side ka sjell një list me meshkujt më seksi të cilët i kanë kaluar të 50-tat, por që duken shumë në formë dhe mahnitin me trupin e tyre, përcjell Telegrafi.

Ata janë të gjithë modelë, gjersa shumica prej tyre punojnë në Hollywood.

Philippe Dumas, 60 vjeç
Vitin e kaluar Philippe vendosi të ndryshojë, duke i rritur flokët dhe mjekrën, për të cilën thotë se i rri më bukur kur është e gjatë. Ai është i punësuar si model dhe përkundër moshës mahnit me pamjen e tij.

Anthony Varrecchia, 53 vjeç
Ai karakterizohet me flokë të thinjura. Është 53 vjeç dhe jeton në New York. Është i punësuar si model ndërsa trupi i tij vazhdon të jetë në top formë.

Gianluca Vacchi, 50 vjeç
Ai mahniti të gjitha vajzat me pozat e tij seksi dhe aftësitë e shkëlqyera në aktrim. Jeton në Itali dhe është një biznesmen shumë i suksesshëm. I pëlqen udhëtimet dhe mosha e tij tregon krejt të kundërt me linjat trupore që posedon.

Aiden Brady, 50 vjeç
Është një aktor dhe shkrimtar i njohur. Me modeling ka filluar të merret para dy viteve, gjersa tani realizon shumë fotosesione për të reklamuar veshje nga koleksione të ndryshme.

Eric Rutherford, 49 vjeç
Eric është një model shumë i kërkuar. Ai punon në Hollywood dhe është kryeredaktor i një reviste. Shpesh njerëzit i bëjnë një pyetje: “Si ka mundësi që i arrin të gjitha?”

Alessandro Manfredini, 48 vjeç
Është një model italian. I pëlqen shumë të luajë bilardo, ndërsa ka disa vite që merret me modeling. Ndonëse është 48 vjeç ai mahnit me trupin e tij.

Deshun Wang, 80 vjeç
Ky aktor i njohur nga Kina para disa viteve donte të provonte për herë të parë modelingun. Kur u paraqitë në “Javën e Modës” në Kinë, të pranishmit u befasuan nga trupi i tij seksi dhe vitaliteti.

Irvin Randle, 54
Irvin është një tjetër dëshmi se mosha s’ka rëndësi për të treguar që je i bukur. Është 54 vjeç dhe shumë seksi. Frekuenton çdo ditë me rregull palestrën dhe tash e një kohë merret edhe me modeling.

Ron Jack Foley, 50 vjeç
Ky burr i pashëm jo vetëm që mund të mburret me mjekrën e tij e cila i jep mundësinë të shfaqet shumë fotogjenik, por edhe me angazhimin e tij në familje, ngase i kushton kujdes dhe shumë kohë më të dashurve të tij.

Shan Michael Hefley, 54 vjeç
Një ditë Shan vendosi që t’i kushtojë shumë kujdes trupit të tij. Kështu ai u angazhua maksimalisht në palestër deri sa fitoi një trup perfekt. Tani është 54 vjeç por duket si një djalosh i ri. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE